Tampere

 



Tanssikoulu Dance Actionsilla on omat tilat Tampereen Nekalassa! Kaksi avaraa peilisalia sekä pukuhuone- ja odotustilat. Kaikki Tampereen tunnit omalla studiolla osoitteessa Mäntyhaantie 2, 2 krs (Samassa talossa Tampereen kiipeilykeskus ja Polygon) Meille on helppo nopea tulla kauempaakin, eikä parkkimaksutkaan rasita :-) 

 

 

Maanantaisin

Opettaja Kerttu Peiponen

   

Disco dance 7-13 v.      klo 17.00 – 18.00
Dance Actions Kids (EK- ja kisaryhmä)  klo 18.00 – 19.00
Hip hop / street POJAT 7 - 12 v. (kehitysryhmä) klo 19.00 – 19.45
      

           

Tiistaisin  

Opettajat Mira Aho       

     
Taaperotanssi, aikuinen ja 1 - 3 v. lapsi klo 16.00 – 16.30
Lastentanssi 3 - 4 v.      klo 16.30 – 17.00
Disco & Show alkeet 7 - 10 v. klo 17.00 – 17.45

Lasten kilpatanssin alkeet 6 - 10 v.         

klo 17.45 – 18.30

Disco & Show alkeisjatko 8 - 12 v.  

    klo 19.30 – 20.30
Baila Latino / Latinoshow

klo 20.30 – 21.30

    

 

    

Keskiviikkoisin 

Opettajat Janita Rantanen (JR), Joel Alalantela (JA)

ja Minna Tanttu / Markku Luttinen (MT/ML)

 

Juniorijazz & show jatko 12 - 16 v. (JR)           

klo 16.30 – 17.30

Juniorijazz & show alkeet 8 - 12 v. (JR)        

klo 17.30 – 18.15

Artimals EK-ryhmä (JR/JA)

klo 18.15 – 19.45

Kilpatanssin valmennusryhmä C – A (MT/ML)   klo 19.15 – 20.00
Practise night (MT/ML)  klo 20.00 – 21.00


 

Torstaisin     

Opettaja Alina Rannisto (AR) ja Elias Heino (EH)                    

               

Break 7 - 9 v. (EH) klo 17.00 – 17.45

Hip hop alkeet 8 – 12 v. (AR)

 klo 17.15 – 18.00
Break jatko (EH) klo 17.45 – 18.45
Showtanssin alkeet 11 - 15 v. (AR)       

 klo 18.00 – 19.00

Showtanssin alkeet aikuiset (AR)                       klo 19.00 – 20.00


 

Perjantaisin     

Kerttu Peiponen (KP) ja Evaleena "Eve" Vuorenmaa (EV)   

 

Lastentanssi 3 – 5 v. (KP)                 

 klo 17.15 – 17.45

Hip Hop & Disco 5 – 7 v. (KP)

klo 17.45 – 18.30
Showtanssiryhmä "Golden Platinum" (EV) klo 18.30 – 19.30
Showtanssi jatko 9 – 15 v. (B-tiimi) (KP) klo 18.30 – 19.45
                            

 

Lauantaisin         

Opettajina Mira Aho (MA) Janita Rantanen (JR) ja Joel Alalantela (JA)                                                            

Taaperotanssi, aikuinen ja 1-3 v. lapsi (MA) klo 9.30 – 10.00

Lastentanssi 4-6 v. (MA)                 

 klo 10.00 – 10.45

Artimals EK-ryhmä (JR/JA) klo 10.00 – 12.00

ShowKids mini yli 6 v. (MA)  

klo 10.45 – 11.45
Tanssijan lihaskunto & syvävenyttely (JR)        klo 12.00 – 13.30
Dance Actions Kids (EK- ja kisaryhmä) (MA) klo 12.45 – 14.15

  

            

Sunnuntaisin  

Opettajana Wilma Lahti


Dance Actions Juniors (EK/kisaryhmä)
klo 17.30 - 19.00

                     

                               

 

Tiedustelut
Puhelimitse 040 – 735 1753
Sähköpostilla info[at]danceactions.fi